Sabiedrības veselība

Ergonomika darbā; arodveselība

Ergonomikas pētījumi, apvienojot un piemērojot dažādas zināšanas un prasmes, lai uzlabotu cilvēku un tehnoloģiju mijiedarbību darba vietā. Pētījumi par arodveselību, lai novērtētu un samazinātu darba vides riskus, izstrādātu un ieviestu atbilstošus aizsardzības pasākumus un procedūras, kā arī nodrošinātu darbinieku veselību un drošību. 

 

Ženija Roja 
(zenija.roja@lu.lvwww.ergonomika.lv

Cilvēka redze un tās traucējumi

Pētījumi par cilvēka acs un redzes struktūrām, kas nodrošina cilvēkiem apkārtējās pasaules uztveri, kā arī redzes izmaiņām, ienākot mūsu ikdienā modernām tehnoloģijām. Redzes traucējumi bērniem un pieaugušiem, to koriģēšanas veidi un problēmu risinājumi. Redzes traucējumu un redzes diskomforta mazināšana, redzes treniņu metodiku izstrāde. 

Gunta Krūmiņa
(gunta.krumina@lu.lv; 67033945; https://www.fmof.lu.lv/par-mums/par-fmof/optometrijas-un-redzes-zinatnes-nodala/)

Redzes skrīningi

Redzes skrīningu izstrāde bērniem pirmskolas un skolas vecumā, kā arī pieaugušiem cilvēkiem, lai savlaicīgi atklātu redzes traucējumus. Redzes skrīningi profilaktiskiem pasākumiem.

Gunta Krūmiņa
(gunta.krumina@lu.lv; 67033945; https://www.fmof.lu.lv/par-mums/par-fmof/optometrijas-un-redzes-zinatnes-nodala/)

Redzes vingrinājumu pielietojums un efektivitātes novērtējums

Redzes vingrinājumu pielietojums dažādu redzes traucējumu un ar redzi saistītu traucējumu, kā arī redzes funkciju uzlabošanas gadījumos, piemēram, profilaktisko redzes vingrinājumu pielietojums datorlietotājiem, jaunu redzes atpūtināšanas un uzlabošanas metožu (vai aprīkojuma) izstrāde; redzes vingrinājumu pielietojums sportistu snieguma uzlabošanai.

Aiga Švede
(aiga.svede@lu.lv; 29181176; https://www.fmof.lu.lv/par-mums/par-fmof/optometrijas-un-redzes-zinatnes-nodala/)

Sabiedrības veselība, veselības aprūpes zinātne

Veselības vadības un veselības informātikas zinātnes ekspertīze

Latvijas veselības aprūpes sistēmās rutīnā uzkrāto datu (administratīvie dati, slimību reģistri u. c.) avotu, struktūras, kvalitātes padziļināta analīze. Datu analīze veselības aprūpes procesa un rezultātu kvalitātes un efektivitātes indikatoru sistēmas izveidei. Sirds-asinsvadu sistēmas slimību veselības aprūpes procesa un rezultātu izpēte, zāļu lietošanas patstāvīguma izpēte, veselības aprūpes izdevumu izpēte, populācijas apakškopu kopējā slimību sloga indeksu aprēķināšana (Charlson u. c. indeksi).

Juris Bārzdiņš
(juris.barzdins@lu.lv; 29267827; https://www.mf.lu.lv/par-mums/par-fakultati/veselibas-vadibas-un-informatikas-centrs/)