Š.g. 16.-17.maijā LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centra darbinieki piedalījās Baltijas vērienīgākajā zinātņietilpīgo tehnoloģiju nozares konferencē “Deep Tech Atelier 2024”, kuru rīkoja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Komercializācijas Reaktoru un  citiem partneriem.  Deep Tech Atelier 2024 pulcēja tehnoloģiju uzņēmējus, zinātniekus, Latvijas un starptautisko institūciju pārstāvjus, investorus un inovāciju entuziastus no visas pasaules.
 
Konferencē piedalījās vairāki nozaru pārstāvji, kuri savā profesionālajā darbā ir augstu novērtēti arī starptautiski. Piemēram, Robs Brindeds (Rob Brinded), kurš specializējas profesionālo uzņēmēju un vadītāju konsultēšanā, piedāvājot autormetodi prāta un ķermeņa integrācijai,  kas palīdz jebkuram mainīt savu dzīvi un pārrakstīt savas apziņas operētājsistēmas programmatūru, kas mūs ikdienā vada. Konferences laikā vadošie tehnoloģiju eksperti dalījās ar jaunākajiem pētījumiem un atklājumiem, sniedzot iespēju gūt padziļinātu ieskatu dažādās tehnoloģiju jomās, piemēram, mākslīgajā intelektā, biotehnoloģijās, nanotehnoloģijās, kosmosa tehnoloģijās un citās. Secināms, ka arī citās valstīs zinātņietilpīgie uzņēmumi saskaras ar līdzīgām problēmām uzņēmuma dzīvotspējā, izaugsmē un finansējuma piesaistē dažādos attīstības posmos. ZPC pārstāvji piedalījās neformālās diskusijās ar industrijas līderiem, riska kapitālistiem un ekspertiem, dibinot jaunas partnerības un paverot iespējas potenciālajai sadarbībai nākotnē.
 
ZPC bija pārstāvēts Deep Tech Atelier 2024 ietvaros rīkotajā nacionālās deep-tech ekosistēmas un valsts atbalsta sniedzēju darba seminārā “Ceļa karte zinātņietilpīgu uzņēmumu izaugsmei Latvijā”, kurā bija personīgi uzaicināti 30 galvenie lēmumu pieņēmēji, finansēšanas iestādes un nozares pārstāvji Latvijā, lai sniegtu savu redzējumu par esošo atbalstu zinātņietilpīgo (deep-tech) tehnoloģiju uzņēmumiem un formulētu kopīgu ceļa karti, kas palīdzētu uzlabot atbalsta mehānismus. ZPC pārstāvji norādīja uz nepieciešamību veikt izmaiņas inovācijas sistēmas normatīvajā regulējumā (attiecībā uz inovatīvu pētījumu atbalstu, akadēmiskā personāla motivēšanu un intelektuālā īpašuma valorizāciju), kā arī mazināt birokrātisko slogu visos inovācijas posmos.

Dalīties