Programmēšanas valodas un sistēmas

Uzņēmuma IT arhitektūra

IT arhitektūras un dizaina konceptualizācija, modelēšana un vizualizācija uzņēmumam un atsevišķām IT sistēmām. Uzņēmuma IT arhitektūras transformācijas definēšana un komunikācija dažādām auditorijām, tostarp biznesa un IT vadībai, sistēmu īpašniekiem un IT speciālistiem. Dažādu uzņēmumu arhitektūras domēnu vadīšana sarežģītā vidē gan organizācijas, gan arhitektūras ziņā. Padziļināta ekspertīze tādos jautājumos kā mākoņdatošana, drošība, infrastruktūra un tīkli, kā arī dažādu sistēmu arhitektūra un sistēmu integrācijas modeļi.

Maksims Kravcevs (maksims.kravcevs@lu.lvhttps://www.df.lu.lv/par-mums/par-fakultati/)
 

Citas datorzinātnes un informātikas apakšnozares

Pārtikas datorika

Pētījumi pārtikas datorikā, kuri apvieno sociālo zinātni, kognitīvo zinātni un datorzinātni, lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar pārtikas sistēmām. Ilgtspējīgas attīstības principu apvienošana ar datorzinātnes metodoloģiju, veicinot uzņēmējdarbības domāšanu un prasmes risināt sarežģītus un daudzdimensionālus uzdevumus, kas ietver vides ilgtspējas un sabiedrības veselības aspektus. 

Maija Kāle
(maija.kale@lu.lvhttps://www.df.lu.lv/par-mums/par-fakultati/)

Cilvēkcentrēta datorika, emociju atpazīšana un atveide skaitļošanas sistēmās. Hibrīdas kognitīvas sistēmas. Telpiskā skaitļošana, telpas matemātiskie modeļi.

Pētījumi par cilvēka un digitālu sistēmu mijiedarbības jautājumiem, tostarp emocionāli afektīvo procesu izpēte vidē, kurā tiek izmantoti gan digitāli rīki un sistēmas, gan arī dabiski kognitīvi procesi (uztvere, kategorizācija). Telpas uztveres skaitļojamie un modelējamie procesi saistībā ar telpas neirāliem un psiholoģiskiem korelātiem. Uztveres pētījumu rezultātu izmantojums saskarņu uztveres uzlabojumos.   

Jurģis Šķilters (jurgis.skilters@lu.lvhttps://www.lpcs.lu.lv/en/)